אפשר לעשות סקי בישראל?

נכון שישראל היא לא מעצמת סקי, אבל זה לא אומר שהיא לא יכולה להיות חוויה של ממש לחובבי הסקי. יש היום כמה אפשרויות שונות למי שאוהב סקי. אפשרות אחת, היא לצאת כמובן לאתר הסקי המרכזי בחרמון. אפשרות אחרת לחובבי הסקי היא להגיע למרכזי ללימוד סקי, אשר בהם יש סימולטורים שונים שיכולים לדמות את החוויה. אנחנו נסביר בדיוק מה זה כולל, ומהן האפשרויות שונות.

 

מה יש בחרמון?

החרמון הוא אתר סקי לכל דבר ועניין. הוא גם המקום הגבוה ביותר בתוך ישראל, ולכן גם החשוף ביותר לשלגים. החרמון הוא האתר היחיד בישראל שיכול להצטבר בו מספיק שלג, ע"מ שהוא יוכל להפוך לאתר סקי בחורף. לרוב, נהוג בסביבות ינואר לפתוח אתה אתר לגלישה, והוא פתוח עד סביבות פברואר או מרץ. אם אתם רוצים לעשות סקי בחרמון, יש כמה דברים שכדאי לדעת לפני שנוסעים.

 

להתכונן כמו שצריך

קודם כל, צריך להבין שבחורף החרמון מלא באנשים. לכן, אם אתם מתכננים חופשת סקי בחרמון, כדאי לא להסתפק רק ביום אחד. פנו לכם את כל הסופ"ש, שכרו לעצמכם צימר מקסים בסמוך לחרמון, ואז תוכלו לנסוע בניחותא אליו. כך, גם אם תגיעו לאתר הסקי מאוחר בערב, תוכלו ללון בצימר, ובבוקר לצאת ולעשות סקי, כשאתם נמצאים ראשונים באתר כולו.

 

ומה עם הסימולטורים?

כאמור, יש גם סימולטורים של סקי שאפשר לעשות, ובמידה ואתם מעוניינים בכך יש אתרים גם במרכז וגם בצפון שיוכלו לתת לכם מענה. קחו בחשבון, כי מרכזים ללימוד סקי יוכלו להכשיר אתכם בצורה טובה למדי, כולל  השימוש בציוד הסקי המתקדם. עם זאת, מומלץ לא לוותר גם על החוויה האמיתית, ובחורף לנסוע לחרמון לעשות סקי.

נסיעות מיוחדות בעולם

רבים אוהבים נסיעות בעולם, אבל לרוב אנו עושים נסיעות למקומות מוכרים או סטנדרטיים. אבל יש כאלה שאוהבים נסיעות מיוחדות ולא מדובר דווקא בתרמילאים צעירים היוצאים לטיול הגדול שלהם אחרי השירות הצבאי. מדובר גם באנשים בגילאים שונים, רווקים או בעלי משפחות האוהבים להגיע למקומות שונים האוהבים נסיעות מיוחדות בכל רחבי העולם. חלק מנסיעות אלה משלבות ביקורים במקומות יפיפיים וחלק נעשות כנסיעות לשם נסיעות.

נסיעות רכבת מיוחדות בעולם

לחובבי נסיעות ברכבת מחכים כמה מסלולי נסיעות מיוחדים בעולם. אומרים שהנסיעה המרתקת מכולם היא הנסיעה ברכבת הטרנסיבירית היוצא ממוסקבה והמגיעה לולדיווסטוק שבקצה המזרחי של רוסיה, או לפקינג שבסין. נסיעה זו לוקחת כשבועיים והרכבת עוצרת בתחנות רבות לאורך המסילה שבהן ניתן לרדת מהרכבת, לאכול ולבלות ולהמשיך בנסיעה. מסלול נסיעות רכבת נוסף מומלץ היא הרכבת היוצאת ממונטריאול והנוסעת עד לוונקובר שבחופה המערבי של קנדה. נסיעה זו לוקחת חמישה ימים והנופים פשוט מרהיבים.

נסיעות בעקבות עתיקות

יש שאוהבים נסיעות בעקבות אתרי ארכיאולוגיה מפורסמים בעולם. בראש המקומות ניתן לבקר בפירמידות של מצרים השכנה מדרום, וניתן לצאת לאתונה על עתיקותיה מתקופת יוון הקלאסית ולרומא בירת האמפריה הרומית לשעבר וכן לשלל ערים נוספות באירופה. אבל לא תמצאו אתר ארכיאולוגי מרשים יותר ממצ'ו פיצ'ו שבפרו – בירת האינקה של דרום אמריקה או אתר מרשים יותר מחומת סין הגדולה שהשתרעה לאורך אלפי קילומטרים כדי לשמור על הממלכה הסינית מפני פלישה מונגולית אפשרית.

נסיעות מאתגרות

וכמובן שיש את אלה המחפשים ריגושים ואתגרים פיזיים המחפשים נסיעות מיוחדות למקומות המאפשרים להם טיולים בהרים גבוהים, סקי בהרים מושלגים, טיפוס מצוקים, קפיצות באנג'י ממקומות גבוהים במיוחד וכיוצא באלה. נסיעות כאלה תוכלו לעשות לכל יבשות העולם ולמצוא את האתגרים המחכים לכם שם כל השנה.

חדרים לפי שעה בירושלים