נופש בחו"ל או בארץ זו חוויה יוצאת מן הכלל, המון אתרים באינטרנט התפתחו בעשורים האחרונים ומציעים שלל אפשרויות ואלטרנטיבות בכדי שנוכל לבנות את הנופש המושלם עברונו בקלות.
ניתן להזמין חבילת נופש שהיא חבילה מקיפה הכוללת כרטיס טיסה, לינה במלון , השכרת רכב ואטרקציות אם רוצים, או להזמין באופן עצמאי את כרטיס הטיסה בנפרד, את המלון, לקבוע את תאריכי הטיסה ואת זמן השהות בארץ היעד. האפשרות השנייה יקרה יותר בדרך כלל מאחר והזמנת כל פריט בנפרד פחות משתלמת. כמובן שזה תלוי בסוג בית הארחה בו מעוניינים ללון או בסוג הטיסה, למשל אם זו טיסה סדירה וקבועה בדרך כלל השירות בה יותר טוב והמחיר גם יותר גבוה מטיסת צ'ארטר. זאת משום שבטיסת צ'ארטר המחירים יותר זולים ולכן גם השירות ברמה נמוכה יותר, אך ההבדל העיקרי הוא במועד ההמראה שאינו קבוע וקיימת האפשרות של איחור במועד הטיסה.

וילות


בשנים האחרונות מוקמים בתי מלון הקרויים "מלון דירות". זהו בית מלון לכל דבר המציע מבחר דירות נופש מאובזרות היטב המיועדות למטרות תיירות ומגורים כאחד, ההבדל בין מלון רגיל לבין מלון דירות הוא שהשני, מציע אפשרות לציבור הרחב לרכוש דירת נופש שתהיה בבעלותו ואחת לשנה בתקופה בה שכר את בית הנופש הוא יגיע אליו לחופשה.
למשפחות בית נופש מומלץ ביותר מאחר והוא מציע את הנוחות המרבית בזמן החופשה, הכנת הארוחות מתבצעת בדירה עצמה ואין צורך לצאת החוצה עם הילדים, שלא לדבר על החיסכון בכך. בנוסף דירת הנופש מרווחת ביותר ביחס לחדר במלון רגיל, המינוס היחיד הוא הצורך בתחזוקה וניקיון שמתבצעת באופן עצמאי ולא על ידי נותן השירות במלון.


ישנם שני סוגים לבחירת בתי נופש, בית נופש פרטי באזור שקט ובית נופש בכפר נופש עם פעילות ואטרקציות, כל אחד יבחר את מה שמתאים לו ולתקציב העומד לרשותו.
בעת ההתעניינות בבית נופש יש לבדוק מה העלות הכוללת לתקופת השכירות, באיזה עונה תקופת השכירות המוצעת, מה מזג האוויר בתקופה זו, האם נדרש פיקדון, האם בית הנופש קרוב למרכז העיר, האם נדרשת תחבורה למרכזי הבילוי או שאפשר ללכת ברגל, מה השירותים המוצעים בבית הנופש, אילו אביזרים יש בחדר וכדומה.
היתרון הגדול בשכירת בית נופש הוא ביצירת בסיס נוח וקבוע לטיולים באזור, לעיתים אנשים נוטים לדחות את החופשה מסיבות כאלה ואחרות, אך מרגע שיש בית נופש יש פיתוי נוסף לצאת לחופשה. הילדים מתרגלים לבית הנופש כאל בית חלופי לזמן קצר, והשהות בו דומה לשהות בבית.

חדרים לפי שעה באילת