אטרקציות
בעבר תכנון חופשה היה במטרה לנוח מכל הרעש וההמולה שמסביבנו, כיום הקונספט של יציאה לחופשה השתנה במקצת ואנשים אשר מתכננים את הנופש שלהם כוללים בו מגוון אטרקציות ופעילויות במהלך השהות.

לופטים בתל אביב
שילוב של נופש ואטרקציה מכיל בנוסף למנוחה ותחושת החופש גם הנאה עם ריגוש ואדרנלין.
קיים מגוון הולך וגדל של אטרקציות לילדים, לנוער,למבוגרים, לזוגות ולכל המשפחה.
אטרקציות ופעילויות לקבוצות הם העדיפות ביותר, מאחר והם חוסכות כסף בהוצאות על מדריך וזמן הפעילות, אשר מתחלקים בין חברי הקבוצה.
אטרקציות לבילוי ניתן למצוא בכל רחבי הארץ, אזור הצפון לדוגמא כולל אלפי יחידות אירוח ואטרקציות ממטולה ועד אילת, אזור המרכז גם כן משופע באטרקציות ומקומות בילוי לכל המשפחה במיוחד בירושלים, ואילו הדרום המדברי כולל בחובו את ים המלח ואילת, שם המלונות מציעים שלל פעילויות משפחתיות, ושפע של אטרקציות וחוויות.
סוג האטרקציות משתנה בהתאם לאזור, כל אזור מציע משהו אחר אך לא יותר טוב ממשנהו:
טיולי טרקטרונים, קייאקים, פארק מים, מתקנים לילדים, מוזיאונים ייחודיים, טעימות יין, סיורי לילה, באנג'י, טיולים רגליים בקבוצות או ביחידים הם רק חלק מהמגוון העצום שמוצע.
כמו כן, גם אופי האטרקציות משתנה בהתאם לעונת השנה, בקיץ למשל פארקי-מים הם האטרקציות הפופולאריות ואילו בחורף עולה הביקוש למוזיאונים.
בחירת האטרקציה תלויה כמובן באופי של האדם ובהעדפותיו.
מידע לגבי האטרקציות השונות ניתן לקבל באמצעות אתרי האינטרנט הרבים המפרסמים את כל הפרטים והאפשרויות לבחירת הבילוי המתאים, או ע"י המלון בו שוהים.
לאחרונה גבר השימוש בשיטת מתן קופוני הנחה ללקוחות לצורך עידוד הגעת מטיילים, קופונים אלה אשר מציעים 10% הנחה ומעלה מושכים לקוחות ומשפיעים מאוד על החלטתם באיזו חברת אטרקציות לבחור. שיטה זו עלולה לעיתים להטעות את הלקוח מאחר והיא מפתה, אך לא בהכרח הכדאית והמשתלמת ביותר. זהו המקום להזכיר, שכמו בכל תחום אחר בו אנו מקבלים שירות או מוצר בתשלום, רצוי לעשות השוואה ולבדוק אם המחיר הסופי לאחר הנחות והמבצעים הוא המשתלם ביותר.
הגדרת המילה אטרקציה הורחבה לאחרונה ונראה כי מתייחסים למושג כפעילות שמטרתה הנאה. מלבד שלל הפעילויות שתוארו לעיל כיום מציעים אטרקציות גם באירועים חגיגיים כמו בת/בר מצווה, חתונות, בריתות ימי הולדת. האטרקציות באירועים אלו הם בובות ענק, צוות בידור, קריקטוריסט, מזרקת שוקולד, בלונים, מעגל מתופפים ועוד.

חדרים לפי שעה בתל אביב